بیانیه هیات داوران مسابقات آثار چاپی

پانزدهمین دوره مسابقات آثار چاپی با فاصله کوتاهی از دور چهاردهم برگزار گردید و داوری به صورت فشرده در دو روز متوالی انجام شد. در این دوره مانند دوره گذشته، آثار به صورت مجازی ثبت گردید و آثاری که اصل آنها برای داوری به دبیرخانه جشنواره نرسید از دور مسابقات حذف گردید. همچنین آثاری که به اشتباه در گروه دیگری ثبت شده بودند و یا در دور قبل در مسابقات شرکت کرده بودند نیز از دور مسابقات حذف شدند. در این بین آثاری که داوری شدند، آثاری که کمتر از 80 درصد امتیاز را کسب نمودند، برای ارتقای کیفیت آثار علی‌رغم اینکه در گروه خود اول شده بودند شایسته تندیس جشنواره شناخته نشدند.

داوری به صورت مکانیزه انجام شد و نتایج آثار به صورت لحظه‌ای قابل مشاهده و رهگیری بود و پس از داوری به هیچ وجه قابل ویرایش نبود. هر اثر به طور متوسط 3 بار داوری شد و برخی از آثار به دلیل حساسیت تا 5 بار داوری شدند. در بخش نوآوری با توجه به آثار رسیده به خاطر به کار بستن شیوه‌های جدید در ارائه محصول چاپی و تشویق افراد کارآفرین در این صنعت که سرمایه‌گذاری، تلاش و تحقیق و توسعه علاوه بر ارتقای کیفیت محصول و ایجاد ارزش افزوده در محصول چاپی به کاهش واردات محصولات چاپی و خروج ارز از کشور موثر بودند، تشکر و قدردانی خواهد شد. در پایان لازم است از داوران این دوره که ما را یاری دادند تشکر و قدردانی نمایم.

مراسم پایانی پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ روز سه‌شنبه ٢٤ شهریور ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی صنعت چاپ در تالار وحدت برگزار شد.