مراسم و برنامه های یازدهمین دوره جشنواره صنعت چاپ

1.     گردهمایی یازدهمین روز صنعت چاپ

یازدهمین بزرگداشت روز صنعت چاپ، شانزدهم شهریور در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور و سخنرانی آقایان حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دری معاون امور فرهنگی، اکرمی عضو کمسیون فرهنگی مجلس و جمعی از پیشکسوتان صنعت چاپ برگزار می‌شد، سخنرانان ضمن بررسی مختصری از وضعیت صنعت چاپ در ایران و جهان در مورد لزوم بازسازی و پیشرفت این صنعت سخن گفتند. نکته بارز این برنامه تاکید مسولان و اعضاء اتحادیه‌ها در خصوص تعامل بیشتر بین بخش خصوصی و دولتی بود. در این مراسم همچنین به کارنامه یکساله دفتر امور چاپ؛ اهداف محقق شده و برنامه‌های آتی دفتر امور چاپ پرداخته شد.

 

2.     ششمین جشن بزرگ کارگران

ششمین جشن کارگران صنعت چاپ، جمعه دهم شهریور سال 90 در تالار وزارت کشور برگزار شد. این جشن که با هدف ایجاد ساعاتی خوش برای زحمتکشان عرصه چاپ و خانواده‌هایشان برگزار می‌شود، امسال نیز توانست با برنامه‌های شاد و مفرح ساعات خوشی را برای کارگران این صنف و خانواده‌های آنان رقم بزند. دعوت از بازیگران محبوب سینما و تلویزیون، معرفی برگزیدگان مسابقات ورزشی جشنواره صنعت چاپ، اجرای زنده آهنگ‌های روز و برنامه‌های نمایشی از جمله برنامه‌های متنوع این مراسم بود.

 

 

 

3.     برگزاری مسابقات ورزشی

هر ساله و با هدف ایجاد نشاط و تشویق به ورزش، و به مناسبت روز صنعت چاپ مسابقاتی در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. امسال نیز این مسابقات در رشته‌های فوتسال، کوهنوردی، شنا، تیراندازی و پرتاب دارت برگزار شد و در پایان به برگزید‌گان هر رشته ورزشی جوایزی به رسم یادبود اعطا شد.

 

 

 

4.     برگزاری جشنواره مسابقه آثار چاپی در استان‌ها برای اولین بار

به قصد ایجاد انگیزه و رقابت در بین واحدهای چاپی سراسر کشور، برای اولین بار مسابقات آثار چاپی در استان‌های مختلف مانند قم، قزوین، خراسان رضوی، برگزار و به برگزیدگان به رسم یابود جوایز اهدا شد.

 

5.     انجام مقدمات راه‌اندازی نمایشگاه دائمی آثار چاپی در نمایشگاه بین‌المللی

به قصد نمایش توانمندی‌های صنعت چاپ کشور، مقدمات راه‌اندازی نمایشگاه دائمی آثار چاپی در نمایشگاه بین‌المللی در حال انجام است. راه‌اندازی این نمایشگاه علاوه بر نمایش توانمندی صنعت چاپ می‌تواند در زمینه بازار یابی به واحدهای چاپ کمک کرده و از دیگر سو درخواست کنندگان خمات چاپی را نیز برای انتخاب صحیح واحد انجام دهنده پروژه خود یاری دهد.

 

6.     کمک به برگزاری جشنواره صنعت چاپ در استان‌ها

براساس تفاهم‌نامه‌های امضا شده و با رویکرد آموزشی و تقدیر از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ سراسر کشور، این دفتر در برگزاری چندین جشنواره استانی صنعت چاپ شرکت کرد.

 

7.     برگزاری همایش دانش آموختگان و ایثارگران صنعت چاپ کشور

این دفتر در نظر دارد به منظور ایجاد رابطه بین بخش‌های مختلف صنعت چاپ و همچنین تقدیر از ایثارگران فعال در این عرصه همایشی را در سال 1391 برگزاری نماید. در حال حاضر هماهنگی‌های اولیه برگزاری این همایش انجام و مراحل اجرایی آن در حال آغاز است.