به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

ضرورت تشکیل اتحادیه چاپ در استان مرکزی

ضرورت تشکیل اتحادیه چاپ در استان مرکزی
عضو شورای سیاست گذاری صنعت چاپ ایران گفت: نبود اتحادیه چاپ، مشکل جدی شاغلان حوزه چاپ و نشر در استان مرکزی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،مراسم صنعت چاپ استان مرکزی روز پنج‌شنبه(30 شهریورماه) در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد.

محسن شریفی؛ مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این همایش گفت: بیشتر ارگان و نهادهای دولتی استان انجام امور چاپی خود را به چاپ خانه های خارج از استان واگذار می کنند که این امر جای تامل دارد.

وی افزود: نیاز است این نهادها برای حمایت از صنف چاپ و نشر امور خود را به چاپ خانه های استان واگذار کنند تا شاهد رشد و حل برخی از مشکلات این بخش باشیم.

همچنین در ادامه این مراسم، «علی مقانی » در همایش صنعت چاپ استان در  افزود: امروز قانون گذاری از سوی زیر مجموعه های هر صنف، ساماندهی صنوف را به دنبال دارد که پیگیری ایجاد صنف چاپ و نشر باید در استان مرکزی پیگیری شود.
وی اظهار کرد: نیاز به تشکل و اتحادیه چاپ خانه ها در استان مرکزی امری ضروری بوده که می طلبد صنف چاپ خانه ها تقویت و مسائل و مشکلات استان از این طریق پیگیری شود.

رییس اتحادیه چاپ و نشر استان خراسان رضوی نیز ادامه داد: با توجه به پیشرفت مجامع جهانی امروز صادرات غیرنفتی برای کشور از اهمیت زیادی برخوردار است که بر همین اساس باید از هویت صنعت چاپ دفاع کرد و درصدد رشد و پیشرفت صنعت چاپ و بسته بندی بود.

مقانی خاطرنشان کرد:٨٠ درصد صنایع غذایی به صنعت بسته بندی مرتبط است که تاثیر غیر قابل انکاری این صنعت را نشان می دهد.

عضو شورای سیاست گذاری صنعت چاپ ایران افزود: بر اساس پیش بینی های جهانی تا سال های آینده، گسترش صنعت خودروسازی ٢٥ درصد کاهش می یابد اما صنعت چاپ با رشد ٢٨ درصدی همراه می شود.

۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد