اخبار

استان خراسان رضوی

۲۴۲ میلیارد ریال صادرات محصولات چاپی غیر کتاب در استان خراسان رضوی

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ۲۴۲ میلیارد و هفتصد میلیون ریال صادرات محصولات چاپی غیر کتاب در استان خراسان است.

افشین تحفه گر با بیان این خبر اعلام کرد: در اردیبهشت  ماه ۱۴۰۰  درحوزه محصولات چاپی غیر کتاب  مجوز چاپ و صادرات  یکصد هزار کیلوگرم فرآورده های چاپی و بسته بندی شامل : سلفون،  لفاف، پاکت، لیبل، برچسب و پاکت آب‌میوه مجموعاً به ارزش ریالی بیش از ۲۰۰ و چهل ودو  میلیارد و هفتصد میلیون ریال صادرشده است.

تحفه گر در ادامه گفت: اهمیت صادرات غیر نفتی و نقش آن در رشد اقتصادی کشورها همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم مورد بررسی قرار میگیرد از طرفی شناخت و میزان تاثیر گذاری عوامل موثر بر صادرات غیر نفتی میتواند به رشد صادرات کمک کند.

براساس تحقیقات بعمل آمده در سطح جهانی نرخ ارز واقعی و سرمایه‌گذاری زیر ساختها و نیز رفع موانع در حوزه صادرات تاثیر مثبت و معنی داری بر عرضه صادرات دارد.و از میان صادرات محصولات فرهنگی بویژه محصولات چاپی میتواند در تولید زیر ساخت ها، رفع بیکاری و ایجاد فرصت‌های مناسب برای اشتغال جوانان به وجود آورد.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در چند ساله اخیر تاکید فراوان بر توجه به تولید و رونق آن دارند و از تولید بعنوان کلید حل بسیاری از مشکلات اقتصادی نام می برند.

البته رونق تولید بدون رفع موانع دست و پاگیر آن امکان‌پذیر نیست. استان خراسان رضوی با بهره مندی از توان تخصصی بالا در اقتصاد و فرهنگ تولید محصولات چاپی و نیز مجاورت با کشورهای افغانستان و ترکمنستان میتواند نقش موثر و مولدی در اقتصاد ایفا نماید و تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بیکاری، پشتیبانی، حمایت و توجه به رفع موانع تولید است.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید