اخبار

چاپ و نشر آنلاین

چاپ شهرستان یزد نیازمند پشتیبانی

یزد یک شهر صنعتی است و روزبه‌روز نیز بر میزان کارخانه‌های تولیدی‌اش افزوده می‌شود. همان‌طور هم که می‌دانید هر کار تولیدی نیاز به بسته‌بندی دارد به همین دلیل در این بخش همواره کار برای صنعت چاپ وجود دارد و بنابراین می‌توانیم به آینده چاپ شهرستان یزد امیدوار باشیم.

سید محمدرضا نبوی مدیر چاپ نبوی معتقد است که چاپ شهرستان یزد سیر صعودی دارد و می‌توان به آینده آن امیدوار بود. وی در همین باره افزود: مردمان شهر یزد به سخت‌کوشی و حسابگری معروف هستند و می‌توانند خود را با شرایط روز هماهنگ کنند، صنعت چاپ در بخش نشر، از حوزه مربوط به انجام کارهای اداری بگیرید تا بخش تبلیغات روزبه‌روز در حال افول است.

این روزها شاهد جایگزین شدن سیستم‌های جدیدی هستیم که ادارات و مراکز بازرگانی را از خدمات چاپ فیزیکی بی‌نیاز کرده است. در این راستا باید توان خود را در بخش‌های دیگری از صنعت چاپ که جای کار دارد سرمایه‌گذاری کرد.

نبوی بیان داشت: یزد یک شهر صنعتی است و روزبه‌روز نیز بر میزان کارخانه‌های تولیدی‌اش افزوده می‌شود. همان‌طور هم که می‌دانید هر کار تولیدی نیاز به بسته‌بندی دارد به همین دلیل در این بخش همواره کار برای صنعت چاپ وجود دارد و بنابراین می‌توانیم به آینده چاپ شهرستان یزد امیدوار باشیم.

 پتانسیل های بالای چاپ شهرستان یزد

وی در ادامه اظهار داشت: همان‌طور که عرض کردم شهر یزد از پتانسیل‌های خوبی برای رشد برخوردار است اما ما نیاز به یک متولی قوی داریم. وزارت ارشاد باید در این میان به مسائل و مشکلات این حوزه توجه بیشتری داشته باشد؛ البته مسئولان ارشاد به‌خصوص جناب شیشه‌بری معاون فرهنگی استان تا آنجا که در توان دارند سعی در حل مشکلات و ارتقا صنعت چاپ استان داشته‌اند اما توان اجرایی‌شان محدود است؛ با این ‌حال بنده شاهد هستم هر دستگاه جدید و به‌روزی که وارد استان می‌شود چقدر ایشان را خشنود می‌کند.

موضوع اینجاست که کسانی که متولی هستند و توان اجرایی دارند باید به نیازهای این حوزه توجه بیشتری نشان بدهند و با انجام مقدمات لازم امکان رشد و ترقی این صنعت را فراهم کنند. همان‌طور که اشاره کردم پتانسیل‌ها قوی است و ما تنها نیاز به پشت‌گرمی داریم.

18 خرداد 
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید