اخبار

به گزارش دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسات 634 و 635 هیات انتخاب و خرید کتاب ...
به گزارش دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 633 جلسه هیات انتخاب و خرید کتاب برگزار شد. در
با توجه به انبارگردانی و تهیه گزارش سالانه از انبارکتاب هیات انتخاب و خرید کتاب و تغییر تاریخ آن به علت بحران کرونا، به اطلاع می­رساند...
در جلسه 632 هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید 316 عنوان کتاب در 39 هزار نسخه تصویب شد.
تهران-ایرنا -مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر تشدید نظارت بر چاپخانه های استان، گفت: بهره وری مطلوب چاپ و صنایع وابسته، شناسایی دقیق تر ماشین آلات موجود، به روزرسانی آخرین اطلاعات چاپخانه ها، شناسایی واحدهای فعال و غیرفعال و نظارت برمحصولات و محتوای چاپی از اهداف این اقدام است.
در جلسه 631 هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید 628 عنوان کتاب در 120 هزار و 540 نسخه به مبلغ کل 54 میلیارد و 780 میلیون و 900 هزار ریال برای خرید تصویب شد.
اداره کل چاپ و نشر لیست برگزیدگان بیستمین جشنواره ملی چاپ را منتشر کرد. در این لیست، برگزیدگان بخش فنی، طراحی، کارفرمایان، صادر کنندگان، پیشکسوتان، بانوی فعال، نوآور و کارآفرین برتر، کارشناس برتر حوزه چاپ کشور آمده است.
معجزه کتاب دانایی است و دانایی تا با زیبایی نیامیزد دل‌ها را برنمی‌‌انگیزد. زیرا آدمیان افزون بر مغز و اندیشه، قلب و احساس و نگاه نیز هستند. پس کتاب باید به چندین هنر آراسته باشد تا در نگاه‌ها بنشیند و قلب‌ها را دگرگون کند و در سرها شور افکند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه صنعت چاپ که می توان از آن به ابر صنعت چاپ یاد کرد در ایجاد انقلاب های بزرگ جهانی از جمله انقلاب فرهنگی رنسانس، انقلاب علمی، انقلاب سیاسی اجتماعی قرن های ۱۸ تا آخر ۲۰ میلادی مانند انقلاب های فرانسه، آمریکا، روسیه، چین، انقلاب علمی برای ایجاد مدارس و دانشگاه ها، انقلاب مخابراتی و الکترونیک و انقلاب دیجیتال و فناوری نقش و جایگاه ویژه ای داشته است.
مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره ملی چاپ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی چاپ روز دوشنبه(18 اسفندماه) برگزار می‎شود.
صفحه ۱ از ۴۶